Краще взуття для дитини − шкіряне або з якісного замінника шкіри, із супінаторами, підборами не вищими за 8 мм та міцними задниками й загладженими краями. Попіклуйтеся про те, щоб колір взуття відповідав одягу та дитячим аксесуарам. Для осінньо-зимового періоду взуття слід купувати на розмір більше, для літа «- за розміром ноги. Основна вимога для домашнього взуття − зручність та відпочинок для ніг, тому добре одягати сандалії або тапочки з підборами. Не варто застосовувати для щоденної носки «чешки» або капці на м’якій підошві. У них дитині незручно рухатися. І нога при цьому може формуватися і розвиватися не зовсім правильно. Якщо вдома досить тепло, діти можуть обходитися і без взуття: ходити босоніж дуже корисно для дитини.