Музика, як вид мистецтва повинна увійти в життя дитини якомога раніше.
І батьки мають право запитати:  невже не рано? На це питання можна відповісти так: ні не рано, а може трішечки пізно. Доведено, що ще до народження дитина сприймає не тільки голос матері, але і деякі звуки ззовні. Це говорить про те, що музика,  музичне мистецтво ближче дитинці, ніж інші види мистецтва, тому що слуховий аналізатор дитини починає формуватися одним із перших.

 

Для дітей раннього віку інтонаційна виразність музики, близька до інтонації голосу людини і має велике значення. Вона благодійно діє на настрій дитини, визиває перш за все почуття задоволення. Постійні позитивні реакції на музику впливають на формування емоційної сфери дитини. Музичне сприйняття музики дитиною підвищує більшість процесів формування його організму та психіки.   

     Різноманітні рухові реакції малюка,  які визивають музичні звуки, говорять про прямий зв’язок музики з фізичним розвитком людини. Музичні здібності у дитини можуть виявляться дуже рано, а їх відсутність не можна вважати дійсним. Тільки ваша турбота про прилучення дитини до музики зможуть закласти в дитині „ядро” музичності.

            Ваша задача вчити дитину уважно слухати музику, розвивати у неї співучі навички і вміння ритмічно рухатись під музику. Але більшість батьків такої освіти не мають, та і не обов’язково. Достатньо вміти чисто співати, правильно інтонувати музичні мелодії, виразно виконувати танцювальні вправи.  В більшості діти не можуть відтворити ці музичні твори. І тому на домашніх муз - заняттях ви маєте можливість знайомити дітей з тими музичними творами, які відомі вам, але вони повинні бути зрозумілими дітям.

 

       Дитина емоційніше сприймає і голос і рухи батьків, і з задоволенням повторює їх. Якщо в занятті з дитиною ви будете використовувати і музичні інструменти (якщо вони є, це можуть бути бубон, барабан, трикутник) це збагатить уяву дитини про звукову палітру музики. Всі батьки мріють розпізнати в своїй дитині хоча б маленький росточок майбутньої талановитої особи. Крім того, ви, мабуть, хотіли б бачити свою дитину доброю, чуйного, яка розуміє і цінує красу оточуючого світу. Ці прекрасні людські почуття можуть бути виховані мистецтвом, якщо почати з самого раннього дитинства.